Entry Thumbnail

7 míst, které navšívit při zastávce v Dubaji

Dubaj se stal díky své poloze místem, kam většina cestovatelů alespoň jednou zabloudí a hlavně kdo by se nechtěl proletět dvoupatrákem A380 s luxusním servisem a neomezeným pitím od Emirates. :) Prý jsou pro letušky pražské lety jedny z nejnáročnějších, pořád si někdo říká o dalšího panáka. No máme pověst pijáků.


Dubaj je neuvěřitelně fotogenické místo. Vypadá trochu jako top modelka. Na fotkách je nádherná a chtěli byste jí hned mít, ale když jí vidíte naživo, tak se vám najednou vůbec ta kostnatá žirafa nelíbí. :D Ale i tak čas s ní nabízí spoustu velkolepých zážitků, jen si za to trochu připlatíte.

image 1. Burj Khalifa

I když to možná zní jako klišé, tak výhled z Khalify je vážně boží. Kdo by se nechtěl podívat na vyprahlé pouště z takové výšky. Burj Khalifa je zatím nejvyšší mrakodrap světa v Dubaji.

Rozhodně doporučuji návštěvu časně ráno. Chtěli jsme navštívit Khalifu odpoledne a na západ slunce a po 30 minutách čekání, kdy se fronta ani nehnula jsme se rozhodli, že přijdeme až ráno - It was a GREAT IDEA! Nikdo nikde nebyl, žádné fronty, žádní lidé = stálo to za to.

image 2. Jumeirah Public Beach

Jedna z pláží, kterou nesmíte opomenout v Dubaji je Jumeirah Public Beach. Nejen, že je zní krásný výhled na známou plachetnici Burdž al-Arab, ale zažijete i místní život. Na cestě u pláže se prohánějí luxusní auta a scházejí se tam místní “gauneři”. Na pláži je možné vidět místní rodiny, které tráví čas koupáním se v burkách a mají přenosné převlékárny. Pokud se svléknete do plavek (nebo jste blonďák), budete pro místní a pro návštěvníky z muslimských zemí atrakcí a budou se s vámi chtíti fotit.

Když budou vlny, je to skvělé místo pro surfing. Vlny většinou nejsou zas tak velké a trochu unáší do boku, ale i tak to pro ten zážitek stačí. Když nejsou vlny můžete si půjčit Paddleboard a prohánět se kolem Burdž al-Arab.

Západy slunce jsou na této pláži skvělé. Všude se prohánějí racci a na baru mají skvělé smoothie.

image 3. Vodní skůtry - Jetsky

Oh yeah! Mezi Šardžou a Dubajem se nachází Al Mamzar, kde je možné si půjčit vodní skútr. Určitě se dá půjčit i na jiných místech, ale zde je asi 15 různých firem, které pronajímají skútry a mohou se přetrhnout, abyste šel k nim. Výhled na mrakodrapy nesmí jako obvykle chybět.

image 4. Vodní park (Wild Wadi Wather Park nebo Aquaadventure Waterpark)

Zpět do dětský let. Svléknout se do plavek a celý den běhat po koupališti, nahoru, dolu, nahoru, dolu. Na skluzavku, do bazénu na vlny, na tobogán, na divokou vodu, na vlny a pak znova.

Ale z jedné atrakce mám ještě teď husí kůži. Běžíte do vysoké věže až nemůžete popadnout dech. Rozkládá se před vámi nádherný výhled na Dubaj. Po chvíli čekání přicházíte na řadu. Necháváte se zavřít do průhledné tuby a pak bum. Otevře se pod vámi podlaha a letíte. Nemůžete se nadechnout a z té rychlosti vám je zle. To je tobogán Extreme Trapdoor. Pak se stačí jen oklepat a běžíte nahoru znovu a znovu.

image 5. Staré město Deira + Projížďka lodí

Stará část Dubaje se nazývá Deira. Zde se nachází trh, kde nakoupíte koření, kávu zlato a mnoho dalšího. Za nejhezčí místo v Deiře považuji řeku a zátoku Creek, přes kterou jezdí lodička (něco jako MHD) za pár korun vás převeze na druhý břeh. Na malé lodičce sedíte s místními a houpete se na vlnách. Okolo létá množství ptáků a je cítit vůně ryb. U pobřeží kotví staré krásné lodě.

image 6. Madiant Jumeirah

Luxusní hotel s dobrou restaurací. I když cestujete low cost, tak v Dubaji stojí za to vyzkoušet luxus. I když nejste host, tak se můžete na krásy tohoto hotelu podívat. Po vstupu do hotelu řekněte, že chcete jít do thajské restaurace Pai Thai. Dovedou vás na krásnou malou lodičku, která vás proveze mezi kanály hotelového komplexu. (PS: Když půjdete z restaurace pěšky a připojíte se k bazénu k hotelovým hostům nikdo si vás nevšimne.)

image 7. Písečné duny a Al Badiyah Mosque

Když budete mít o trochu více času (nejlépe den) vyrazte i mimo Dubaj. Hned za městem se rozkládají písečné duny a o kousek dál nádherné pohoří. V pouštích najdete velbloudy a konají se tam srazy místních, kteří se prohánějí terénními vozidly a na čtyřkolkách po písečných dunách. Co rozhodně stojí za to je západ slunce. Rozpálený písek se změní z minuty na minutu na ledovou plochu.

#Dubai #Traveling #VisitDubai #Ideeas
Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image