Entry Thumbnail

Vyrážím na cestu kolem světa

image Před několika lety o mně vyšel článek, že mým snem je natočit cestu kolem světa a nyní si tento sen splním. Vyrážím tedy na cestu kolem dokola, abych ověřila, že země je skutečně kulatá. Zatím je cesta naplánovaná na 10 měsíců, ale nikdo neví co se po cestě stane a kam mě možnosti zanesou.

V každé zemi, ve které budu, se něco nového naučím. Něco co je pro tu danou zemi typické. Chci využít cestování k tomu, abych si rozšířila obzory. V Kyrgyzstánu se budu učit jezdit na koních, v Thajsku absolvuji kurzy thajských masáží, v Indonésii se naučím potápět, v Malajsii se naučím vařit asijská jídla a na Zélandu se ze mě stane farmář.

Jednou z hlavních myšlenek, na kterou se budu po cestě zaměřovat, bude využití nebo naopak nevyužívání moderních technologií ve světě. Vyrážím na cestu kolem světa, abych pochopila jak novodobé technologie působí na různé typy lidí po celém světa a jak technologie ovlivňuje chování a myšlení. Jestli vytváří bariéry nebo je naopak boří a lidé jsou si rovnější. Z této cesty vznikne krátký dokument, který bude popisovat, jak lidé využívají technologie ve světě.

Zážitky z cest můžete sledovat na Instagramu, Facebooku a zde na webu.

Kolem dokola

Ukrajina
Moldavsko
Rumunsko
Maďarsko
Slovensko
Itálie
Kyrgyzstan
Thajsko
Indonesie
Singapur
Malaisie
Nový Zéland
Austrálie
Hawai
Seattle
Kanada
Florida
Costa Rica
New York
Irsko
... ale kdo ví :)
----------------------------------
Create your own visited countries map or check out the JavaScript Charts.
------------------------------------

Proč odjíždím od dokonalého života v Praze
V Praze je blaze. V Praze je vše co člověk k životu potřebuje. Spousta dobře placené práce, spousta restaurací, noční i denní zábavy, možnosti pro sport atd. Praha toho nabízí pro mě až moc.

Občas mi přijde, že žijeme v kleci, kterou nám společnost vytvořila a přitom ty dveře klece jsou pro nás v dnešní době otevřené. Cestou chci zjistit jestli to tak doopravdy je.

Chci se držet mota, které když dodržuji život je můj mnohem bohatší: Everyday is an Adventure!

Svět je obří a ať se stane cokoli. Vždy existuje nějaká možnost. Možností je nespočet a nejtěžší je se rozhodnout. Jak se rozhodneš ty? A jak bude vypadat tvůj zítřejší den?

S úsměvem,
Adél :)


PS: Kdyby se někdo chtěl na kus cesty připojit, dejte mi vědět.

#Cestakolemsveta #wordltrip #Adelkanatripu #Traveler #SoloTraveler #CzechGirl
Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image Instagram Image